Jakie wybrać koła do taczek? Koła pompowane czy koła piankowe?

jakie koła do taczek

By dokonać trafnego wyboru, najpierw należy odpowiedzieć na pytanie do jakich zastosowań są przeznaczone koła pompowane a do jakich koła piankowe.

Koła pompowane, inaczej pneumatyczne to koła, w których za amortyzacje odpowiada powietrze, tak w kołach dętkowych, jak i bezdętkowych. Natomiast w kołach piankowych za przenoszenie obciążenia oraz amortyzację odpowiada pianka poliuretanowa.

W przypadku gdy nawierzchnia jest gładka i nie stanowi zagrożenia dla koła najlepszym wyborem będą kółka pompowane.

Często zdarza się tak, że w najmniej oczekiwanym momencie, koła pompowane potrafią ulec przebiciu, co może spowodować, że praca nie zostanie wykonana na czas lub klient nie otrzyma towaru w odpowiednim terminie. W takich przypadkach, gdy nawierzchnia, po której odbywa się transport może dojść do uszkodzenia koła, najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie kółek piankowych. Koła te, z racji że są wypełnione pianką poliuretanową, są wolne od uszkodzeń jakim ulegają koła pneumatyczne. Pianka zapewnia też amortyzację, mimo, że znacznie mniejszą od kół pompowanych, to zazwyczaj wystarczającą do komfortowego użytkowania.

Jednak i te koła posiadają swoje wady. W przypadku gdy urządzenia w jakich je stosujemy, służą do transportu powolnego oraz na dłuższy czas pozostają one w miejscu pod dużym obciążeniem, to niestety koła piankowe mogą się odkształcać i deformować co z czasem będzie skutkować koniecznością wymiany takiego koła.

Dlatego koła piankowe najczęściej są wykorzystywane do taczek, oraz wózków na różnego rodzaju budowach, zakładach produkcyjnych oraz w ogrodach gdzie istnieje ryzyko najechania na gwoździe, druty, wkręty, szkło czy też inne drobne ostre przedmioty, które kółko pneumatyczne z pewnością by przebiły.

W naszej ofercie posiadamy oba rodzaje kółek.

Najczęściej wybieranym kołem pneumatycznym przez Klientów jest:

KÓŁKO DO TACZKI FI 260

Koła pompowane do taczek fi 260

Natomiast koło piankowe, które cieszy się największym zainteresowaniem to:

KÓŁKO DO TACZKI FI 260 PEŁNE

Koło piankowe fi 260

Pod tym linkiem TUTAJ doradzamy jakie rolki i kółka wybrać do wózka paletowego.